Bambusový sen

Indonésie znovu otevřela své brány světu!!!

Indonésie znovu otevřela své brány světu!!!

 

Když jsem minulý týden, přesně 15. 9. 2021, dostala nejčerstvější echo od česko-indonéské společnosti CEKINDO, že právě ten den znovu otevřeli Indonésii zahraničním turistům, nemohla jsem věřit vlastním očím. Asi jsem nečekala, že by se Indonésie otevřela tak brzy.

Pro ty z vás, kteří nevíte – Indonésie byla počátkem letošního léta nucena opět uzavřít své hranice, protože se zemí začala nekontrolovaně šířit mutace delta. Začátkem července se proslýchalo, že Bali a ostatní indonéské ostrovy se mohou těšit na brzké otevření turismu, nicméně se místo toho kvůli mutaci delta stal pravý opak. Nejen že se znovu uzavřela celá Indonésie před světem, ale navíc nebyla v ten okamžik možná ani mezi ostrovní doprava. Nenaočkovaným jedincům žijícím na území Indonésie bylo znemožněno dostat se z ostrova na ostrov, tedy došlo i k vnitrostátnímu omezení pohybu.

Na Bali a Jávě byl teď v červenci vyhlášen tvrdý lockdown. Pro mě osobně bylo velmi těžké vidět, jak se nálada v zemi zhoršila, neb se tam již všichni těšili, že dojde k otevření, ale stalo se tohle. Sledovala jsem dění v Indonésii v ten okamžik vzdáleně, neb jsem se vrátila na letní období zpět do Česka.

Nicméně všichni cestovatelé a nadšenci mohou nyní jásat, neboť Indonésie je opět otevřená! Je to dost čerstvá zpráva, která byla oficiálně potvrzena před týdnem.

Rozhodla jsem se tedy napsat tento velmi aktuální článek, ve kterém chci zveřejnit, jak se nyní můžete do Indonésie dostat, pokud se pro cestu tam rozhodnete. Země je nyní otevřená úplně každému. Ale stejně jako letos v dubnu, kdy jsem letěla do Indonésie já, tak i teď platí přísnější podmínky pro vstup do země. Ovšem pokud je všechny splníte, tak vám vstup na území této země bude povolen.

Předně potřebujete získání speciálních „business víz“, se kterými vám zvládne pomoci právě již výše zmiňovaná společnost Cekindo. Já osobně (a i několik mých přátel a známých) využili v dubnu její služby a všichni jsme byli velmi spokojeni. Cekindo je zkrátka společnost, které můžete věřit na 100 %, což se v této situaci, a ještě navíc v Indonésii, opravdu hodně cení. Celý proces získání víz trvá relativně krátkou dobu – za zhruba 2 až 3 týdny je vše hotovo a vaše víza jsou vyřízena. Tento typ „covidových víz“ se bohužel nedá v současné době řešit jinak než přes oprávněnou zprostředkovatelkou společnost. Nicméně si myslím, že je to pořád ta lepší varianta, než kdyby to nešlo vůbec. Cekindo si účtuje za vystavení těchto víz nyní přesně 300 USD. V ceně je zahrnuto zcela vše, co se získáním víz souvisí, a vy pak jen pohodlně projdete imigračním na letišti.

Víza jsou však jen jednou z položek, které jsou pro přicestování do Indonésie v této době potřeba. Novinka je, že musíte být naočkováni proti covidu (2 dávkami). Dále je nutné absolvovat 8 denní karanténu na jednom z vybraných hotelů v Jakartě (seznam možných hotelů opět poskytne Cekindo) a také 2x negativní PCR test (před cestou do Indonésie a pak před opuštěním hotelu v Jakartě, když dokončujete svou karanténu).

Pokud toto vše splníte, jste volní a můžete se pohybovat na území Indonésie bez omezení. Víza vám platí po dobu celých 60 dní (2 měsíců) s možností prodloužení až 4x za sebou. S prodlužováním víz vám také může pomoci Cekindo. Cena se pohybuje kolem 70 USD za jedno prodloužení. Ještě je možná potřeba dodat, že jediné místo pro vstup do Indonésie je stále pouze Jakarta, čili nemůžete vstoupit na území země například přes Bali. Indonésani mají tímto ošetřený kontroling všech lidí, kteří přicestují do země.

Mě osobně zpráva o otevření Indonésie hodně potěšila a věřím, že i některé z vás, kdo se chcete na zimu vydat někam do tepla nebo byste rádi vyrazili na dovolenou do exotiky. Já tentokrát sice možnost odletu do jihovýchodní Asie ihned nevyužiju, protože jsem se rozhodla zůstat ještě nějaký čas se svou rodinou v Česku, ale je přinejmenším dobrý vědět, že to jde a že člověk má tu možnost, pokud by chtěl na nějakou dobu „změnit lokál“ a vydat se za sluncem. 🙂 Pro více informací neváhejte kontaktovat přímo Cekindo. Rádi vám pomůžou.

Jak jste na tom s vycestováním vy? Je super, že máme opět tu možnost a že to funguje!

 

E-book ZDARMA

5 ověřených tipů o tom, jak dokázat skloubit život a práci na Bali, potažmo ale i v celé Indonésii. Získejte exotickou ochutnávku, která vychází z mých vlastních zkušeností a pomůže vám splnit si i vaše cizokrajné sny!

Chci získat e-book zdarma

Copyright © 2024 Bambusový sen. All rights reserved.