Bambusový sen

Costa Rica, baby!

Costa Rica, baby!

Tahle slova jsem si za poslední týdny opakovala nesčetněkrát. Každý den. Nemohla jsem totiž uvěřit (a stále vlastně nemohu uvěřit) tomu, že ten nekonečně dlouhý čas už přichází a já skutečně odlétám vstříc dalšímu dobrodružství.

Tentokrát na Costa Ricu.

Kdo mě sledujete už delší dobu, tak víte, že jsem měla do latinské Ameriky letět už na podzim minulého roku, ale nečekané onkologické onemocnění mojí mamky mě přimělo tuto cestu ještě o nějaký čas odložit. A ta chvíle už je nyní tady!

Těším se na nové zážitky z cest, které s vámi budu sdílet prostřednictvím dalších článků, fotek a videí.

A pozor! Nečeká mě pouze Costa Rica, ale také Mexiko.

Plán je, že na Costa Rice pobudu v místní rodině celé 2 měsíce a několik dní z toho budu i s partou cestovat po Mexiku.

Myslím tedy, že se máte na co těšit a třeba se někteří z vás rozhodnete podniknout podobnou cestu a zpříjemníte si tak podivně napnuté dny, které nám navozují události současné obtížné doby.

My všichni totiž potřebujeme najít  a živit ten zdroj energie sami v sobě, abychom pak mohli být o to prospěšnější ostatním, není-liž pravda?

Asi vás bude tedy hned na začátek zajímat, jak je to s požadavky pro vstup do země ohledně covidu.

Costa Rica je po celou covidovou dobu jedna z mála zemí, která nemá prakticky žádné restrikce.

Pro cestu do této země nepotřebujete nyní vůbec nic. Ani covid očkování, ani žádný negativní test. Prostě vůbec nic. Jen sednete do letadla a frčíte! Což je v dnešní době doslova skoro zázrak, co?

Pozor si však dávejte na destinace, ve kterých budete na Costa Ricu přestupovat. Tam totiž dost možná na nějaká omezení narazíte. Z Prahy na Costa Ricu totiž žádný přímý let neexistuje a jednomu nebo dokonce dvěma přestupům se asi nevyhnete.

Kupříkladu já přestupovala v Paříži a pak v americké Atlantě. V Paříži vyžadovali vidět vakcinaci a v Atlantě nechtěli vidět vůbec nic – nicméně pro vstup na území Spojených Států nyní platí, že musíte mít povinnou vakcinaci + negativní antigenní test starý maximálně 1 den před zahájením cesty. Američani vás můžou namátkově kontrolovat, i když máte pouhopouhý tranzit. Takže na tohle pozor.

Navíc v Americe musíte mít zařízenou ESTU (americké turistické vízum online) i v případě, že tam pouze přestupujete. Na to nezapomeňte! Dost lidí tento fakt neví a pak zbytečně stresují na letišti, když je nechtějí pustit do letadla. Nejvíce letů vám to z Česka na Costa Ricu bude hledat nejspíš právě přes USA, tak proto se tu o tom více rozepisuju.

Toliko k prvotním informacím ohledně zahájení cesty. Mějte se zatím krásně a budu podávat pravidelný zprávy o tom, jak to na Costa Rice a v Mexiku probíhá!

 

E-book ZDARMA

5 ověřených tipů o tom, jak dokázat skloubit život a práci na Bali, potažmo ale i v celé Indonésii. Získejte exotickou ochutnávku, která vychází z mých vlastních zkušeností a pomůže vám splnit si i vaše cizokrajné sny!

Chci získat e-book zdarma

Copyright © 2024 Bambusový sen. All rights reserved.