Bambusový sen

Vánoce v New Yorku – část 2

Vánoce v New Yorku – část 2

Jak už jsem psala v minulém článku, NY (= New York) je doslova dech beroucí velkoměsto.

Skutečně tohle město nikdy nespí, je neuvěřitelně rozmanité a pořád je tam spousta zábavy.

Člověk se tu rozhodně nenudí.

Můžete si projít udržovaný Central Park a tam několik hodin bloumat po okolí nebo se nechat vyvézt až na vrchol známých vysokých mrakodrapů, jako je One World, The Edge nebo The Empire State Building. Zajímavé je také nasednout do městského busu s vyvýšeným patrem „Hop on, Hop off“ a ten vás proveze po centrální části NY.

Samozřejmě nesmí chybět ani Socha Svobody (Statue of Liberty), na kterou se dostanete z pevniny lodí. Obdivovat můžete i četná muzea (třeba to vystavěné na vzpomínku „Dvojčatům“), rušné Times Square nebo romantická panorámata z Brooklynského mostu na procházce při západu slunce.

Na tohle všechno a ještě více můžete využít tzv. „New York Pass“, se kterým vás dané vstupy vyjdou rozhodně levněji, že kdybyste platili každý zvlášť (pokud samozřejmě chcete oběhat vícero atrakcí).

Mně osobně se New York Pass tolik nevyplatil, neb v ten den, na který jsem si jej zakoupila, byla velmi špatná viditelnost. Vysvětlím hned níže, jaké neplechy může vzdáleně bezproblémová viditelnost nadělat a ovlivnit tak váš zážitek.

Při návštěvě atrakcí v NY se zaměřte na to, zda je ten den právě dobrá viditelnost!

Zejména při vstupu na mrakodrapy.

Stačí totiž, aby bylo pod mrakem, a vůbec nic neuvidíte.

Tohle se nám stalo, když jsme šli jak na Empire State Building, tak i na One World. Bohužel musím napsat, že v našem případě toto byly zbytečně vyhozené peníze.

New York pass si totiž zakupujete na určitý počet dní (stačí úplně v pohodě 1 – 2 dny) a po tuto danou dobu je váš pass platný. Nicméně když je zrovna špatná viditelnost a vy víte, že zítra vám už pass platit nebude, je to pitomé.

Jdete i přesto na vámi vybranou atrakci a doufáte, že zhoršená viditelnost ovlivní váš zážitek jen minimálně, ale bohužel se může stát, že uvidíte z mnoha set vysokého mrakodrapu místo celého města jako na dlani pouze hustou mlhu a neprostupné šedivo.

Proto si na tenhle článek vzpomeňte, až někdy do NY poletíte a budete tam obcházet top atrakce.

Nicméně mrakodrap jsem za vyšší náklady navštívila pak hned další den, kdy se viditelnost o dost zlepšila a musím tedy upřímně říct, že to byl obrovský rozdíl oproti předešlému dni a že rozhodně tyto výhledy moc doporučuji!

Celý NY vám v té výšce leží u nohou a je to jeden z nejkrásnějších zážitků, které můžete v NY zažít.

Časté jsou také výlety vrtulníkem, kdy nad NY kroužíte v soukromém letounu a kocháte se z té výšky.

Mým nejoblíbenějším místem ze všech, která jsem stihla tentokrát navštívit, bylo možná to nejobyčejnější, ale za to v mých očích to nejklidnější a nejkrásnější ze všech: Central Park.

Krásné cestičky, klid a příroda, do které se uchylují i street hudebníci, kteří tam roztáčí pořádnou show.

Nepopsatelná atmosféra, která se prostě musí zažít. A s kávou v ruce tato procházka nemá opravdu vůbec žádnou chybu. Říká se, že pokud chcete New York opravdu zažít, musíte hodně chodit. Něco na tom fakt je!

NY je město, které dokáže překvapit.

Tak nějak čekáte, že vás asi chytí za srdce, ale ono vás ve výsledku osloví možná ještě několikanásobně víc. A je to právě o Vánocích, kdy NY získává ještě širší rozměr. Barevná vánoční výzdoba a americké „Christmas songs“ všude kolem budou váš zážitek ještě více umocňovat.

Je to velkoměsto, které stojí rozhodně za návštěvu a za strávení pár neopakovatelných chvil.       

Tohle místo prostě pulzuje způsobem, který vás dokáže naprosto strhnout a uchvátit. Fakt. Nekecám!

 

E-book ZDARMA

5 ověřených tipů o tom, jak dokázat skloubit život a práci na Bali, potažmo ale i v celé Indonésii. Získejte exotickou ochutnávku, která vychází z mých vlastních zkušeností a pomůže vám splnit si i vaše cizokrajné sny!

Chci získat e-book zdarma

Copyright © 2024 Bambusový sen. All rights reserved.