Bambusový sen

Vánoce v New Yorku – část 1

Vánoce v New Yorku – část 1

Vánoční čas strávený v NYC (= New York City) byl už několik let můj velký sen. Ačkoli mě převážnou část mého dosavadního života USA téměř vůbec nelákaly, posledních pár let jsem začala toužit po strávení několika málo dní v americkém NYC, neb věřím tomu, že pro všechny milovníky Vánoc (což jsem i já) je tohle velkoměsto skvělou volbou.

Američani totiž milují vánoční čas, přípravy a atmosféru a na první pohled je tohle poznat například na jejich extrémní vánoční výzdobě. Na někoho může americké veselení působit až přehnaně. Ale o to víc se pak člověku dostane tento čas Vánoc pod kůži.

Už jako malá holka jsem milovala film Sám doma a do dnešního dne na tomhle filmu nejvíc obdivuju tu intenzivní vánoční atmosféru, která mě prostoupí pokaždé, když jej sleduju. Doslova mě vždycky vcucne. Zároveň vím i z doslechu, že americké Vánoce a atmosféra tam jsou v tomto čase dech beroucí.

A tak mě letos nenapadlo nic lepšího, než se spontánně rozhodnout a pár dní na to se vydat do NYC.

Štědrý den a Boží hod jsem strávila se svou rodinou v Česku, neb vím, že bych zranila nejedno srdce svých nejbližších, kdybych Vánoce v Čechách zrovna tentokrát úplně vypustila.

I když to možná někdy vypadá, jako že vůbec nic neřeším a vznáším se každý den obláčku obaleným štěstím a bezstarostností, opak je někdy pravdou.

Letošní konec léta mi dal docela slušnou facku, když moje maminka náhle onemocněla rakovinou (zhoubný nádor) a já se jí rozhodla plně přizpůsobit a podpořit ji co nejvíc jsem mohla. Její nemocí byly samozřejmě ovlivněny i moje podzimní cestovatelské plány a vize života v zahraničí, když se tohle všechno semlelo.

Věděla jsem ale, že ji teď nemůžu v Česku jen tak nechat samotnou a odletět si, kam mě srdce táhne. Měla jsem neúprosný vnitřní pocit, že bych si svůj odlet v tento moment vyčítala možná až do smrti.

Zůstala jsem tedy a nadále i zůstávám v Čechách do té doby, než se stav maminky plně stabilizuje, což věřím, že se stane už na jaře a já budu moct s klidným svědomím a vědomím odletět do latinské Ameriky.

Čímž vám tak trochu prozrazuji další exotickou destinaci, kam jsem se rozhodla na delší dobu vydat, zapustit tam kořeny a sdílet s vámi své tamní postřehy, zážitky a zkušenosti. Ale dost předbíhání v čase!

Vraťme se zpět k New Yorku, neb ten právě teď tluče na brány přítomnosti.

New York. 5 dní, 5 nocí a pohlcení městem, které nikdy nespí. Desítky mrakodrapů a vánočních světel, ze kterých až přechází zrak.

Budu teď i chvilku „covid praktická“.

Zcela jistě vás totiž zajímá, co všechno potřebujete pro to, abyste v současné době byli do New Yorku vůbec vpuštěni, je to tak?

Podmínky/restrikce jsou velmi střídmé a řekla bych, že jsou dokonce pěkné. Pro vstup do země (včetně amerického víza ESTA samozřejmě) budete potřebovat negativní covid test. Stačí prachobyčejný antigenní test, který si na odběrovém místě necháte provést maximálně 1 den před zahájením své cesty do Ameriky (nemusí to být 24 hodin předem, stačí ten jeden den před odletem).

Podmínky jsou tedy velice vřelé, řekla bych. Kupříkladu s covidovými podmínkami, které nastolila Indonésie, jsou tyto podmínky opravdu úsměvné.

Nicméně pokud se rozhodnete cestovat v průběhu jakýchkoli českých státních svátků, tak pozor, pozor! Připravte se na to, že možná budete mít potíže sehnat odběrové místo na covid test (může se stát, že budou tato místa buď zavřená, nebo kapacitně beznadějně zaplněná).

Popravdě to byl právě obyčejný antigen, který mi dal na této mé cestě do Ameriky teď nejvíce zabrat, neb 25. nebo 26. 12. je opravdu složitější najít volný termín na odběr.

Tak s tímto prosím dopředu počítejte, není radno to podceňovat a vyhnete se tak zbytečnému stresu.

Nutno samozřejmě také podotknouti, že covid podmínky se obecně poměrně často stále mění, takže jsou důležité neustálé updaty před vaší cestou. Nicméně výše uvedená informace je velmi čerstvý update.

A teď už plnou parou do NYC! Pokračování v dalším článku. 🙂

E-book ZDARMA

5 ověřených tipů o tom, jak dokázat skloubit život a práci na Bali, potažmo ale i v celé Indonésii. Získejte exotickou ochutnávku, která vychází z mých vlastních zkušeností a pomůže vám splnit si i vaše cizokrajné sny!

Chci získat e-book zdarma

Copyright © 2024 Bambusový sen. All rights reserved.