Bambusový sen

Mexický vzplanutí

Mexický vzplanutí

 

Jsou to už 2 týdny a pár dní, co jsem se přestěhovala do další exotický země, do MEXIKA. Za tu dobu mi od vás přišlo už spoustu zpráv, jak to tady vypadá a jak se mi tu líbí. Nechtěla jsem psát hned první dojmy a podléhat možná až přehnaným emocím, a tak jsem si nechala na vstřebávání vjemů z nové destinace alespoň pár týdnů.

Musím ale říct jedno: moje dojmy se od mých začátků absolutně nezměnily.

Už od prvních dní tady se v tomhle městě cítím neskutečně dobře. Procházím si široké bulváry plné zelenýho stromořadí a nasávám to krásno všemi smysly. A že tohle velkoměsto dokáže útočit na všechny vaše smyslový přijímače!

Mexico City má totiž neuvěřitelnou sílu a je tak moc pestrobarevný.

Tohle město má v sobě něco, co se slovy hrozně těžko popisuje. Prostě je tady „něco ve vzduchu“. Asi se to musí zažít na vlastní kůži, a pokud uvažujete nad exotickou dovolenou nebo vyrazit někam přes zimu, tak tady máte ode mě jeden tip, který bude rozhodně stát za to.

Ačkoli se Mexico City řadí mezi největší města světa a k tomu si nese ještě přívlastek města s dost vysokou kriminalitou, shodla jsem se již s několika expaty, že se tady cítíme prostě dobře a bezpečně.

Obecně platí fakt, že hodně záleží na tom, ve které části města bydlíte a kde se pohybujete. Je tu několik bezpečnějších částí a jednou z nich je i Condesa, kde bydlíme právě my. Říkám této části Mexické Vinohrady, protože je to nádherná čtvrť, která mi připomíná naše krásný pražský Vinohrady.

Procestovala jsem toho už hodně, ale tohle město mě chytilo za srdce na první dobrou už letos v dubnu, když jsem tady vystupovala z taxíku, který mě vezl přímo z letiště. Tehdy jsem byla v Mexiku jen na pár dní cestovat. Nyní tady ale žiju.

Vnímám, že Mexico City je neskutečně „life friendly“ a každý člověk si tady najde to svoje.

Neuvěřitelně dobrý jídlo, bohatá historie, krásná architektura, pyramidy, spiritualita, milí lidé a krásný ulice, který vás prostě baví procházet.

Je tady dokonce zvykem si tyhle ulice projíždět na elektrickém kole a musím říct, že to je asi ten největší zážitek, když se na tohle impozantní město můžete dívat ze sedla bicyklu.

Město je této aktivitě značně přizpůsobeno a každou neděli se tady dokonce uzavírají i hlavní třídy, aby zde mohli bezpečně jezdit lidé na kole.

Přímo v Mexico City je překvapivě i krásná příroda.

Město čítá velké množství krásných parků, a pokud chcete přece jen o trochu větší divočinu, stačí si vyjet pár kilometrů za město.

Zároveň můžete být ale uprostřed pulzujícího města, kde to prostě žije. Lidé na ulicích tančí salsu, bachatu a jiné latinskoamerické tance, z ulice voní mexická kuchyně a vy se můžete každičkou chvilku kochat tím vším, co vám tohle město nabízí. A není toho vůbec málo.

Mexico City si mě naprosto získalo a věřím, že si takto může získat i vás!

 

E-book ZDARMA

5 ověřených tipů o tom, jak dokázat skloubit život a práci na Bali, potažmo ale i v celé Indonésii. Získejte exotickou ochutnávku, která vychází z mých vlastních zkušeností a pomůže vám splnit si i vaše cizokrajné sny!

Chci získat e-book zdarma

Copyright © 2024 Bambusový sen. All rights reserved.