Jak si svůj život svobodně řídit sami podle toho, co zrovna chceme a potřebujeme

Vždycky jsem věřila tomu, že můžeme žít přesně tak, jak chceme MY. A naší fantazii se meze nekladou.

Chci žít v zahraničí někde u moře? Ano, můžu. Chci žít střídavě v zahraničí a v Čechách? Ano, můžu. Chci cestovat do dalekých zemí spolu s dětmi? Ano, můžu. Chci si postavit dům na tropickém ostrově? Ano, můžu.

A takto bych mohla pokračovat asi do nekonečna.

Dnešní doba, globalizace světa a internet nám neuvěřitelným způsobem usnadňují svobodný způsob života a umožňují nám něco, o čem si naši předci mohli nechat jenom zdát.

Když jsem před několika lety pracovala jako terapeut s lidmi, kteří přežili holocaust, leckdy mě až mrazilo z příběhů, které mi z jejich válečného života osobně vyprávěli.

Viděla jsem ten ohromný rozdíl mezi našimi životy a nepřestávala se divit, jak moc se od té doby změnilo, a co vše je nám dnes umožněno a jim bylo upíráno.

Uvědomovala jsem si, jak moc jsme dnes svobodní, a i přesto kolikrát sami sebe znesvobodňujeme. 

Tato práce byla moje první ihned po dokončení vysoké školy a můj pracovní život začal díky této velmi specifické cílové skupině klientů poměrně „zostra“. Bylo to nesmírně intenzivní a obohacující.

Milovala jsem, jak se naše naprosto odlišné životy setkávaly a já se mohla dotknout velmi osobních příběhů, o kterých většina lidí může číst jen v encyklopediích.

S ohledem pár let zpátky vidím právě v této práci neuvěřitelný smysl.

Pamatuji si, jak mi moji židovští klienti často opakovali, že máme teď neuvěřitelně svobodné životy. Že je krásné, jak si můžeme žít podle sebe, jít si svobodně za svými sny  a můžeme si v podstatě dělat, co se nám zachce… Mnohdy jim to připadalo až neuvěřitelné.

Dnes vidím v těchto slovech obrovskou hloubku a věřím, že i tato práce mě posouvala mílovými skoky k mé osobní vysněné svobodě, po které jsem už tehdy toužila.

Byla to svoboda života tam, kde JÁ chci. Svoboda práce, kterou JÁ dělat chci. Svoboda žít s tím, s kým JÁ chci. Zkrátka komplexní svoboda ve všech ohledech. Zní to jako hrozně velké klišé, já vím. Ale jsem si jistá, že i vy po tomto toužíte, pokud to ještě nemáte. A ne náhodou jste se dostali sem na můj web.

Každý v určité životní fázi potřebujeme něco jiného a důležitá informace pro nás je, že si to můžeme dovolit. 

Že je jen a pouze na nás, jak a pro co se rozhodneme. Avšak společnost, ve které jsme vyrůstali, je do značné míry limitující, naprogramovaná, že „něco nejde nebo něco nemůžeme“.

Což nás samozřejmě ohromně ovlivňuje, protože v tomto prostředí žijeme, a není jednoduché z něj vystoupit se vztyčenou hlavou.

Už jen uvědomit si, že chcete věci jinak, je prvním a velkým krokem.

Pak vám začne postupně docházet, že na tom není vůbec nic špatného a budete pro to dělat jednotlivé krůčky. Budete postupně vystupovat z řad limitující společnosti a půjdete odhodlaně za tím, co chcete VY.

Budete si svůj život svobodně řídit sami podle toho, co zrovna v tu danou dobu budete chtít a potřebovat bez zbytečných uměle vytvořených hranic ve své hlavě.:)

Copyright © 2024 Bambusový sen. All rights reserved.